• Z wizytą w Sądzie Rejonowym i Targach Pracy i Edukacji w Strzelcach Krajeńskich

• W dniu 26 marca uczniowie naszej Szkoły odwiedzili Sąd Rejonowy, gdzie mieli okazję zapoznać się  ze specyfiką pracy sędziego. Sędzia Robert Słabuszewski przedstawił młodzieży zasady udziału małoletnich w procesie, opisał  jak wygląda dzień pracy oraz strój służbowy sędziego. Następnie uczniowie udali się na Targi Pracy i Edukacji do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, gdzie zapoznali się z ofertą edukacyjną. Zwiedzali pracownie oraz warsztaty.

• Koszyczek wielkanocny

• Nasi uczniowie złożyli pracę na konkurs: ”koszyczek wielkanocny”. Ogłoszenie wyników odbędzie się w czwartek 28 marca br. o godz. 17.00. Podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu  i nauczycieli: p. Agnieszce Brudz i ks. Mariusza Piekoszewskiego.

• KONKURS POEZJI OBOZOWEJ

• W piątek, 15 marca 2024 roku, nasze uczennice wzięły udział w XXI Konkursie Recytatorskim Poezji Obozowej Oflagu II C Woldenberg, który odbył się w Centrum Kultury w Dobiegniewie.

Dziewczęta recytowały wiersze Antoniego Paprockiego, Aleksandra Bema i Edwarda Fiszera. Uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy i nagrody.

Gratulujemy Hannie, Martynie i Małgorzacie. Życzymy powodzenia.

• Wyjazd do Gorzowa Wlkp.

• 11 marca 2024 roku uczniowie klas I-VII odwiedzili Filharmonię w Gorzowie Wlkp. Wzięli udział w Akademii Muzyki pt. "Dawno, dawno temu". Wyruszyliśmy w podróż do dalekiej przeszłości. Cofnęliśmy się do epoki prawdziwych księżniczek i rycerzy z czasów panowania króla Kazimierza Wielkiego. Dowiedzieliśmy się jak bawiono się w średniowiecznych miastach i wsiach. Do tego świata zabrały nas dźwięki niezwykłej violi da gamby. Śladów dawnych czasów szukaliśmy również w muzyce współczesnej wspólnie z kwartetem smyczkowym. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Dla większości dzieci było to pierwsze spotkanie z muzyką poważną w filharmonii. Następnie udaliśmy się do kina na film pt. "Akademia Pana Kleksa". Seans bardzo nam się podobał. Celem i założeniem programowym wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, jak również integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.

• Mali konstruktorzy w działaniu

• Klocki konstrukcyjne to pomysłowa zabawka dla dzieci w różnym wieku. Pozwalają najmłodszym nie tylko świetnie się bawić, ale również wspomagają prawidłowy rozwój dzieci. Dodatkowo rozwijają
            kreatywność i zdolności manualne. Podczas układania klocków najmłodsi ćwiczą mięśnie palców i nadgarstków. Klocki konstrukcyjne to również świetny sposób na rozwijanie cierpliwości i wyobraźni przestrzennej.

Zapraszamy do świetlicy szkolnej :)
            Zdjęcia wykonane sprzętem zakupionym w ramach Laboratorium Przyszłości.