Powiatowy Turniej w Unihokeju Igrzysk Młodzieży Szkolnej
Laureat- Nagroda Indywidualna „do kina z książką”
W tym roku obchodzimy 120. rocznicę przyznania Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi. W związku z czym Fundacja Kossakowskich ogłosiła konkurs pod hasłem: „QUO VADIS. Miecz Miłości w 120. rocznicę przyznania Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi”, który odbywał się m. in. pod patronatem honorowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Edukacji i Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII, Patrycja Szpałek, znalazła się wśród Laureatów- Nagród Indywidualnych „do kina z książką”. Swoją pracę wykonała, pod okiem pani Emilii Tułacz, stosując technikę grafiki komputerowej.
Patrycji serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
QUO VADIS - Miecz Miłości. W 120 rocznicę przyznania
Nagrody Nobla Henrykowi Sienkiewiczowi
Jury Konkursu pod patronatem honorowym Minister Edukacji , Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kuratorów Oświaty - Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Lubelskiego, Lubuskiego, Łódzkiego, Opolskiego, Podlaskiego, Śląskiego, Świętokrzyskiego, pod przewodnictwem Aniry Wojan, prezesa Fundacji Kossakowskiego, producenta i reżysera filmu "QUO VADIS" ogłasza listę Laureatów - Zwycięzców oraz Wyróżnionych.
PATRONATY HONOROWE
Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom Konkursu i Wszystkim Szkołom pasji i zaangażowania zarówno Uczniów jak i Nauczycieli. Wszystkie nadesłane prace - od najskromniejszych plastycznych wprawek uczniów najmłodszych klas po prace technologicznie i aranżacyjnie rozbudowane młodzieży klas średnich - budzą podziw, szacunek
i zachwyt.
Nauczyciele i Uczniowie szkół w całej Polsce dali świadectwo pięknej duchowej harmonii i dyspozycji ku dobru, miłości i pokojowi. Z taką młodzieżą można budować szczęśliwą Polskę. Ogromnie cieszy staropolska wierność Bogu, bez oglądania się na aktualne trendy - wszyscy bez wyjątku, wierzący i niewierzący Uczestnicy Konkursu zachowali szacunek dla Wiary naszych Ojców i potwierdzili swą własną ufność pokładaną we wspólnych wartościach narodu i całej ludzkości - miłości bliźniego, poszanowania prawa naturalnego i tęsknoty za prawdą.Laureaci - Nagrody Indywidualne
"do kina z książką"Patrycja Szpałek
Szkoła Podstawowa w Ogardach
Konferencja Klimatyczna
15 listopada 2024 w SP 1 w Strzelcach Kraj. odbyła się Konferencja Klimatyczna. Brały w niej udział uczennice naszej szkoły: Hanna Strycharz, Martyna Urbaniak i Paulina Staniszewska z klasy VII, pod opieką nauczycielki biologii i chemii Doroty Ganowskiej. Problemy klimatu i konsekwencje jego zmian przedstawili przyrodnicy i ekolodzy zajmujący się tym zagadnieniem od wielu lat: Marcin Popkiewicz, Krzysztof Konieczny i Leszek Jerzak. Wykłady dały możliwość młodzieży z naszego powiatu bliższego zapoznania się z problemem zmian klimatycznych.
Marcin Popkiewicz prowadzi wykład. Przy stole prezydialnym Krzysztof Konieczny i Leszek Jerzak.
Martyna, Hania i Paulina słuchają wykładu.
Uczennice z naszej szkoły z Marcinem Popkiewiczem.
Narodowe Święto Niepodległości
- 15
W tym roku obchodzimy 106.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z czym 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Dzień ten był dla nas wszystkich lekcją patriotyzmu i historii. Akademia przypomniała ciężkie czasy, co wzbudziło w nas refleksje.
Nasza szkoła przyłączyła się także do Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 w ramach świętowania wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.
Na szkolnym korytarzu zorganizowano patriotyczną kawiarenkę w stylu lat dwudziestych XX. wieku, która cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów.
W ramach Narodowego Święta Niepodległości, na świeżym powietrzu, przeprowadzona została gra planszowa pod nazwą "Droga do niepodległości". Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody utrzymane w kolorach białym i czerwonym.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.
6
Wspomóż Psiaka lub Kociaka!🐶🐱
Akcja trwa do 05.12.2024r.
Artykuły można przynosić do opiekuna Samorządu Uczniowskiego lub do wychowawców klas.
Podopieczni będą wdzięczni za każdą pomoc!❤️
31. Akcja Sprzątania Świata
II Okrągły Stół Edukacyjny
"Nic o nas bez nas" to hasło przewodnie rozmów z lubuską młodzieżą podczas II Okrągłego Stołu Edukacyjnego.
4 listopada w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim już po raz drugi spotkała się lubuska młodzież i eksperci podczas Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Martyna Urbaniak (kl. VII) i Urszula Szpila (kl. VIII).
Temat spotkania brzmiał: „Statut jako najważniejszy dokument w szkole”.
Wydarzenie zorganizowane zostało przez Wojewodę Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty. Miało ono na celu zwiększenie świadomości uczniów na temat roli i znaczenia statutu szkoły.
Uczniowie mieli okazję by zgłębić zasady regulujące życie szkolne oraz lepiej zrozumieć swoje prawa i obowiązki.
II Okrągły Stół Edukacyjny to dialog i otwartość na sugestie młodych ludzi.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i pytaniami o to, jak statut wpływa na ich życie szkolne. Wojewoda oraz Kurator Oświaty odpowiadali na pytania młodzieży, przybliżając im znaczenie dokumentu w kształtowaniu sprawiedliwego i bezpiecznego środowiska edukacyjnego.
Spotkanie dowiodło, że wspólna rozmowa o podstawach życia szkolnego przynosi korzyści zarówno uczniom, jak i dorosłym zaangażowanym w edukację.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie