• Paczuszka dla Maluszka

• To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.

Zbieramy: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. mokre chusteczki, pieluszki jednorazowe.

Dary przekażemy na Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Skwierzynie
            ul. Parkowa 2, 66-440 Skwierzyna

• XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Uwaga dzieci! Mam ważne wieści. 5 x 8 to jest czterdzieści.
            Dnia  17 listopada 2023r. obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty! Dlatego,  jak co roku,  aktywnie wzięliśmy udział w tym wydarzeniu !

• #SzkołaPamięta 2023

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”. Akcja ta odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej ogólnonarodowej i lokalnej. Inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Klasa 1, 2 i 3 wykonała prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych oraz posprzątała groby na cmentarzu w Ogardach.

Klasa 4 przygotowała gazetkę ścienną na szkolnym korytarzu.

Uczniowie klasy 5. odwiedzili lokalne miejsca pamięci.

Klasa 6 uporządkowała opuszczone groby na cmentarzu w Ogardach oraz zapaliła symboliczne znicze.

Klasa 7 opracowała prezentację multimedialną na temat legendarnego gorzowskiego milicjanta Franciszka Walczaka, która została wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych.

Klasa 8 przygotowała prezentację na temat pamiątek rodzinnych, która została umieszczona na szkolnej stronie internetowej.