Aktualności
30. akcja Sprzątania Świata
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024
Projekt edukacyjny Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie "Cztery żywioły, a las" - POWIETRZE
Pożegnanie Absolwentów Szokły Podstawowej w Ogardach
Wojewódzkie Zawody Pożarnicze
Wycieczka do Poznania
"Bieg po zdrowie"
W roku szkolnym 2022/2023 kl. IV uczestniczyła w programie „Bieg po zdrowie” - antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanej w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Celem programu było:
- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Podczas cyklu zajęć uczestnicy programu dyskutowali, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi, odgrywali scenki, których celem była nauka asertywności, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu kampanii antynikotynowej, oglądali komiksy, tworzyli pomoce dydaktyczne, nagrywali filmiki, uczestniczyli w biegu po zdrowie.
#Digital_Youth_Forum
Digital Youth Forum online to nie tylko okazja do integracji, ale także szansa na wysłuchanie inspirujących wystąpień oraz zdobycie wiedzy o tym, jak w sposób pozytywny, kreatywny i bezpieczny korzystać z internetu i nowych technologii. 06 czerwca przekonali się o tym uczniowie klasy VII i VIII.
1
HONORATA BLADYCZ zwyciężczynią w konkursie "Historia strzeleckiej kolegiaty okiem młodego pokolenia"
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły HONORATA BLADYCZ z kl. 4 została laureatką konkursu plastycznego "Historia strzeleckiej kolegiaty okiem młodego pokolenia" w kategorii klas 4-6 organizowanego przez Parafię św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich. Na konkurs nadesłano 115 prac. Gratulujemy uczennicy :)
1
" Jezioro Osiek w obiektywie"
Realizacja III modułu projektu edukacyjnego Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie "Cztery żywioły, a las" - ZIEMIA
Tym razem było wybuchowo, ekologicznie i .... trochę kosmicznie :)
10 maja gościliśmy ponownie w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie - panią Darię Wyrembelską-Wacławską - Starszego Specjalistę Służby Leśnej, zajmującej się ochroną lasu i edukacją przyrodniczo-leśną. Celem naszego spotkania była realizacja projektu, którego motywem przewodnim był żywioł ziemi. Na zajęciach zapoznaliśmy się z teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika; głównymi typami ziem leśnych w Polsce; kosztowaliśmy dań: okrągłej jak ziemia pizzy, ciast Kopiec kreta i Leśny mech oraz babeczek w kolorze ziemi. Oglądaliśmy pokaz "Wulkan - siła ziemi", odpowiedzieliśmy na pytanie: jak w życiu codziennym chronić ziemię, zajęliśmy się również zagadnieniami natury biologicznej: jak powstało życie na ziemi oraz geograficznymi: płytami tektonicznymi, czym jest jądro ziemi? W czasie spotkania poruszaliśmy zagadnienia związane
z wieloznacznością pojęcia "ziemia", stąd wspomnienie o micie o Uranosie i Gai, o ziemi jako ukochanej ojczyźnie, o ziemi jako gruncie, o Ziemi jako planecie i matce ziemi. Zajęcia miały charakter warsztatowy, współtwórcami są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pani Daria jako autor projektu.7
Gminny Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
- 10
Powodzenia :)
Mboty na zajęciach z robotyki
- 1
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie rozpoczęli pracę z nowymi robotami - mBotami i zapoznali się z programem Makeblock, który będą wykorzystać na kolejnych lekcjach do tworzenia programów.
Poprzez rozwiązywanie problemów za pomocą tworzonych programów dzieci rozwijają wyobraźnię i tworzą algorytmy rozwiązania danego zadania. Udział w zajęciach nie tylko rozwija umiejętności komputerowe dzieci, ale także uczy logicznego myślenia i pomaga zrozumieć metody rozwiązywania zadań matematycznych.
PROJEKT EDUKACYJNY PRZEDSZKOLA „ZDROWOROSNA” - LEGUTKO
- 4
W ramach akcji „zdroworosna” w Dzień Ziemi przedszkolaki z naszej szkoły założyły ogródek przyszkolny. Wysiały nasiona kopru i rzodkiewki podarowane przez firmę Legutko oraz wsadziły cebulki szczypiorku i sadzonki sałaty.
Akcja ma na celu popularyzację wiedzy wśród dzieci oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
"Znamię! Znam je" - co trzeba wiedzieć o czerniaku
Konkurs przedmiotowy z historii
Z wielką dumą i radością informujemy, iż uczeń klasy VIII FILIP HUMAŃSKI otrzymał tytuł finalisty Konkursu przedmiotowego z historii organizowanego przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.
Gratulujemy sukcesu!
Innowacja pedagogiczna
WYNIKI KONKURSÓW
W kwietniu przeprowadzono w naszej szkole konkurs fotograficzny „Jezioro Osiek w obiektywie”. Odbywał się on w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii klas IV-VI zwyciężyła Urszula Szpila, wyróżnienie otrzymali Paulina Staniszewska i Dominik Janicki. W kategorii klas VII-VIII pierwsze miejsce zajęła Nikola Głowacka, a wyróżnienie dostał Alan Gwadera.
Ponadto wyłoniliśmy szkolnego mistrza ortografii. W konkursie wzięło udział jedenastu uczestników. Walka była bardzo wyrównana. Najlepszy okazał się Filip Humański.
Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku” oraz
w Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności