Stosuj 5 zasad
Nauczanie zdalne
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W okresie zawieszenia zajęć dydaktycznych, prosimy śledzić na bieżąco dziennik elektroniczny Librus. Będą pojawiać się tam ważne informacje od nauczycieli oraz materiały dydaktyczne.
Dzień Kobiet w naszej szkole :)
Męska część Samorządu Uczniowskiego wraz z panem Dyrektorem złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom małym i dużym oraz wręczyła po symbolicznym tulipanku.
Ważne informacje
Rodzicu,
- ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
- zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
- jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
- przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
- rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
- śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
Uczniu,
- pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
- przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
- odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
- przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
- dziennik elektroniczny;
- strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
- mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
- Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
- Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej
Konkurs recytatorski
- 9
Kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego klas I-III odbyła się w naszej szkole 02 marca. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców:
I miejsce zajęła Urszula Szpila- uczennica kl.III
II miejsce Martyna Urbaniak- uczennica kl.II
III miejsce Anna Tkaczyk- uczennica kl.I
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy słodki poczęstunek.
Zwycięscy wezmą udział w Lubuskim Konkursie Recytatorskim na poziomie powiatowym w Strzelcach Kraj.
Gratulujemy!
Spotkanie z weterynarz Zuzanną Pręt
- 11
27.02.2020 roku na zaproszenie klas I-III naszą szkołę odwiedziła pani weterynarz Zuzanna Pręt. A to fotorelacja z tego spotkania, zobaczcie sami.
Wolontariusze....
„Zwierzęta mają takie samo prawo do świata jak ludzie,skoro na nim są, świat do nich należy.Noe do swojej arki wziął nie samych ludzi…” Wiesław Miśliwski
2 marca podsumowaliśmy akcję „I ty możesz zostać świętym Mikołajem dla braci mniejszych…” W naszej szkole gościliśmy wolontariuszy z Arki dla zwierząt, lokalnej organizacji zajmującej się pomocą zwierzętom w potrzebie. Pani Ala i pani Ania wyjaśniły nam, czym zajmuje się Arka, opowiedziały o ratowaniu bezdomnych i porzuconych zwierząt. My ze swojej strony podarowaliśmy organizacji akcesoria i karmę dla zwierząt.
Innowacja pedagogiczna " Czytam z klasą lekturki spod chmurki"
- 1
Uczennice klasy II ukończyły II moduł innowacji pedagogicznej " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Wybraliśmy lekturę "O psie który jeździł koleją" Romana Pisarskiego. Klasa II uzupełniła swoje lekturniki, a także przygotowała kącik czytelniczy w swojej klasie dotyczący lektury. Dziewczyny wykonały legowiska dla psów, oraz psa z papieru. Wraz z klasą I i III zaprosiliśmy panią weterynarz , która opowiedziała nam o swojej pracy. A także wspólnie zorganizowaliśmy zbiórkę darów dla zwierząt. Dary zostały przekazane pani weterynarz i trafią do czteronożnych pupili.Na zakończenie otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji modułu II ogólnopolskiego projektu edukacyjnego.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
„W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym" – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego,
z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu... "(Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160)
W związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który przypada 1 marca, klasa 8 wraz z nauczycielem historii panią Joanną Budnicką-Szmid, paniami Magdaleną Gawlik oraz Emilią Tułacz zorganizowali wystawę tematyczną oraz konkurs historyczny.
Celem wystawy i konkursu jest upamiętnienie święta, upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej. Kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963 oraz kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.
Bal karnawałowy - klasy 0-III
- 23
W dniu 14.02.2020 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Od rana na pięknie ubranej sali gimnastycznej, bawili się nasi najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego, a także uczniowie kl. 0, I, II, III wraz z wychowawcami. Uczniowie byli poprzebierani za różne postacie z bajek. W trakcie balu nie tylko tańczyliśmy, ale również braliśmy udział w różnych konkurencjach takich jak: taniec na gazecie, taniec z balonami itp. Na koniec balu wybraliśmy królową i króla balu, za najpiękniejszy strój. Zabawy nie było końca :) A teraz sami zobaczcie jak było super!
Innowacji ciąg dalszy
Bal karnawałowy
- 82
„Bal uważam za otwarty” – tymi słowami pan dyrektor Marek Szeligiewicz rozpoczął imprezę karnawałową w naszej szkole, która miała miejsce 14 lutego.
Korytarze szkoły zapełniły się postaciami rodem z bajek, filmów i zamierzchłej przeszłości. Nie zabrało księżniczek, jednorożców, pikaczu, lekarzy, królów, dresów, walentynek, czarownic i wiele innych fantastycznych postaci.
Zabawa była przednia. Mnóstwo konkurencji, tańców-połamańców, śmiechu i balonów :)
Jednakże królowa i król balu mogą być tylko jedni… Zaszczytnego miana w tym roku dostąpili:
- królowa balu – Kinga Nering z kl.8 w przebraniu królowej Kleopatry,
- król balu – Adrian Szpałek z kl.6 w przebraniu ratownika medycznego.
W czasie balu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na wiersz miłosny. Z rąk pani Danuty Krzyszewskiej nagrodę otrzymała:
- Anna Sztejka z kl.8.
Organizatorzy pięknie dziękują Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród i dekoracji. Pani Aldonie Horbanowicz-Wala za prowadzenie konkurencji. Za pomoc w organizacji balu słowa podziękowania dla: pani Emilii Tułacz, pani Agnieszki Popielarskiej, pani Katarzyny Roszak. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Samorządu Uczniowskiego: Patrycji Pawłów, Amelii Hruszowiec, Dawida Simińskiego oraz dzielnej klasy 7, która zawsze, wszędzie i o każdej porze pomaga. Za oprawę muzyczną uściski dłoni dla Kingi Nering i Gabrysi Dolat z kl. 8.
Wszystkim Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, którzy włączyli się w pomoc bardzo dziękujemy :)
I na koniec pytanie od uczniów: kiedy następna impreza???? :)
Wojciech Grala i Adrian Szpałek z kl.6 na konkursie przedmiotowym z historii w Gorzowie Wielopolskim
Uczniowie Wojciech Grala i Adrian Szpałek z kl.6 reprezentowali naszą szkołę w rejonowym etapie konkursu przedmiotowego z historii w Gorzowie Wielkopolskim, który odbył się 11 lutego. W historyczne szranki stanęło ponad 100 uczniów. Opiekunem uczniów jest pani Joanna Budnicka-Szmid. Podziękowania dla pani Emilii Tułacz za pomoc w przygotowaniu chłopców.
Innowacja pedagogiczna "Czytam z klasą lekturki spod chmurki"
Uczennice klasy II uczestniczyły w innowacji pedagogicznej " Czytam z klasą lekturki spod chmurki", zakończyły realizację zadań z pierwszego modułu. Na początku obejrzałyśmy film pt. " Czytam z klasą", wprowadzający nas w realizację projektu. Następnie wykonałyśmy Czytusie z plasteliny oraz drewniane ławeczki. Wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Popielarską wykonałyśmy kącik projektu " Czytam z klasą lekturki spod chmurki". Do przeczytania wybrałyśmy książkę " Brzydkie kaczątko" H.CH.Andersena. Poprosiliśmy panią Joannę z oddziału przedszkolnego o przeczytanie wybranych fragmentów lektury. Systematycznie realizowałyśmy zadania obowiązkowe i dodatkowe. Pokolorowałyśmy i podpisałyśmy okładki "Lekturnika", uzupełniłyśmy strony związane z naszą lekturą. Wykonałyśmy zakładki do książek , oraz malowałyśmy ulubioną przygodę z książki. Na zakończenie otrzymałyśmy potwierdzenie realizacji I modułu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego.
KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM
Dnia 24.01.2020r. tradycyjnie świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III umiliły czas dostojnym gościom swoją recytacją i śpiewem.
Uroczystość uświetnił też występ zespołu muzyki dawnej „Flauti Magici” z Drezdenka, któremu towarzyszyli młodzi muzycy z oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego. W pląsach i układzie tanecznym zaprezentował się również szkolny zespół taneczny „Aksamitki”.
Na koniec wnuczki i wnuczkowie wręczyli najukochańszym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki…
Tekst - A.Choińska-Pyka
2
Guzik, guziczek...
DZIEŃ GUZIKA U ZERÓWKOWICZÓW.
Na początku dzieci próbowały zgadnąć co będzie motywem przewodnim zajęć za pomocą zmysłu słuchu oraz dotyku. Zabawa przyniosła wiele emocji i śmiechu. Dzieci przeliczały, segregowały, klasyfikowały guziki na podstawie jakiejś cechy. Na koniec wykonały pracę plastyczną „Guzikowy obrazek”.
Innowacja „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”
My, uczniowie klasy I, uczestniczący w innowacji pedagogicznej „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, zakończyliśmy realizację zadań z pierwszego modułu o zabawnej nazwie ,,Fikuśne lekturki spod chmurki ”.
Na początku obejrzeliśmy film pt. „Czytam z klasą” wprowadzający nas w realizację projektu. Następnie wykonaliśmy plastelinowe Czytusie oraz papierowe półki/domki. Wraz z wychowawczynią Anną Choińską-Pyką stworzyliśmy kącik projektu „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”, w którym – oprócz plakatu i kolorowych okładek wszystkich książek – zawisły półki/domki z naszymi Czytusiami.
Do przeczytania wybraliśmy książkę Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Co tydzień zapoznawaliśmy się z jednym rozdziałem przygód naszych skarpetek. Poprosiliśmy pana Dyrektora oraz mamę Ani - panią Małgosię Tkaczyk o przeczytanie nam wybranych fragmentów. Systematycznie realizowaliśmy obowiązkowe i dodatkowe zadania do lektury. Najpierw pokolorowaliśmy i podpisaliśmy okładki „Lekturnika”, który oprawiliśmy w skoroszyty. Zapoznając się z kolejnymi rozdziałami naszej lektury uzupełniliśmy strony z nią związane, m.in. rysowaliśmy portrety naszych bohaterek, przedstawiliśmy ulubioną przygodę wybranej skarpetki, rysowaliśmy szlaczki. Wykonaliśmy też skarpetkowe zakładki do książek. Malowaliśmy również farbami ogród, w którym zamieszkała skarpetka zamieniona w różę. Dodatkowo wykonaliśmy Skarpeciaki ucząc się „trudnej sztuki” przyszywania guzików.
Nasza zakończenie otrzymaliśmy potwierdzenie realizacji I modułu tego ogólnopolskiego projektu edukacyjnego.
Ferie zimowe
Drodzy Uczniowie!
Życzymy Wam bezpiecznego wypoczynku podczas ferii!
Do zobaczenia 10 lutego 😀😀😀
📕📗📘 Klasa III "Czyta z klasą" 📕📗📘
Uczniowie klas I-III biorą udział w innowacji pedagogicznej "Czytam z klasą lekturki spod chmurki", wspierającej rozwój czytelnictwa wśród uczniów. Projekt składa się z trzech MODUŁÓW. W każdym z nich zespół klasowy wybiera jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonuje wybrane zadania.
Po zrealizowaniu wszystkich trzech modułów klasa otrzyma certyfikat, a uczniowie dyplomy.
Uczniowie klasy III wybrali do przeczytania lekturę "Drzewo do samego nieba" Marii Terlikowskiej.
Pierwszym zadaniem było pokolorowanie okładki Lekturnika i uzupełnienie stron związanych z treścią przeczytanej lektury.
Następnie przystąpiono do wykonania makiety i plakatu zachęcającego innych do przeczytania lektury. W tym zadaniu pomogła mama Uli - Pani Marta Szpila. Na korytarzu naszej szkoły zorganizowaliśmy wystawkę, na której pokazaliśmy wykonane prace.
Dodatkową atrakcją była wizyta mamy Dominika - Pani Doroty Janickiej, która przeczytała wybrane fragmenty lektury.
Zadanie zostało ukończone i odebraliśmy potwierdzenie udziału w pierwszym Module projektu.
Przed nami kolejne czytelnicze wyzwanie! :-) Tym razem przeczytamy lekturę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Wrzesień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie