• Akcja ekologiczna #sadziMY

• Tradycją naszej Szkoły stało się uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji ekologicznej #sadziMY drzewa z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i leśnikami, której kulminacja przypada na ostatni dzień września. Sadzonki drzewek i krzewów pozyskane z Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie trafiły do uczniów, którzy  posadzili je na terenie naszej Szkoły oraz w przydomowych ogródkach.                  Każde drzewo to ostoja życia. Miejsce gniazdowania ptaków, siedlisko owadów i mikroorganizmów. Dla człowieka - cień w letnie upały, czystsze powietrze, osłona przed wiatrem i kojąca nerwy zieleń, a dla naszych uczniów była to również doskonała okazja do lekcji ekologii w praktyce.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• W 2022 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodziliśmy 7 października. Organizatorem akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego, które w ten sposób promuje zabawową formę nauczania matematyki.  Wszyscy z zaangażowaniem wzięli udział w zabawie. Akcja miała ciekawy przebieg. Dodatkowo uczniowie wcielili  się w rolę egzaminatorów i odpytywali nauczycieli z tabliczki mnożenia. Zapraszamy do obejrzenia filmiku!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

• 4 października obchodzimy ,, ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT''

W naszym przedszkolu maluszki i starszaki uczcili to święto 6 października. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta, które z nami mieszkają i które są obok nas, również mają swoje prawa. Gośćmi w ten ważny dzień dla przedszkolaków były: papużki 🦜, chomiki🐁 , królik i szynszyli😍

• Wszystkie śmieci są nasze!

• Dnia 04.10.2022r. nasi uczniowie otrzymali certyfikaty za uczestnictwo w 29 edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!”. Dziękujemy za zaangażowanie i wspólne posprzątanie publicznych terenów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Dzień Chłopaka

• 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z racji tego święta chcielibyśmy złożyć wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia, uśmiechu na co dzień. Nigdy nie przestawajcie w siebie wierzyć i bądź zawsze sobą!

• IV Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

• Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ogardach 30 września 2022 r. brali udział w IV Regionalny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Podstawowych organizowanym przez Szkołę Podstawowa w Jesionowie. Turniej składał się z części teoretycznej - test wiedzy oraz części praktycznej jazdy rowerem (miasteczko ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód).

Uczestnicy musieli wykazać się znajomością pierwszej pomocy. W zawodach brały udział szkoły  z Zieleniewa, Żukowa, Swobnicy,Dolic, Jesionowa. Uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo IV miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.