Dnia 13. października z okazji 250. rocznicy Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię. Były wspaniałe wystąpienia w formie piosenek, wierszy oraz skeczów. Dzieci samodzielnie przygotowały kartki z życzeniami oraz dyplomy dla nauczycieli. Tego dnia pani dyrektor Katarzyna Roszak w gronie zaproszonych rodziców i gości dokonała pasowania na przedszkolaka oraz uroczystego ślubowania uczniów klasy pierwszej. Burmistrz miasta p. Mateusz Feder przywitał uczniów oraz wręczył upominki. Serdecznie witamy w gronie społeczności szkolnej.
Dzień Edukacji Narodowej
- 15
Turniej Piłki Nożnej
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Pychotki w naszej szkole
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
20 września przedszkolaki z Ogard obchodziły swój Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten dzień był pełen zabawy, koloru i śmiechu dzieci. Bawiliśmy się z chustą animacyjną, robiliśmy eksperymenty i tworzyliśmy fotoramkę by strzelić pamiątkowe fotki. Odwiedził nas Pan burmistrz z życzeniami i słodkim upominkiem. Nie zabrakło poczęstunku przygotowanego przez rodziców. To był dzień pełen wrażeń
11
30. akcja Sprzątania Świata
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024
Projekt edukacyjny Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie "Cztery żywioły, a las" - POWIETRZE
Pożegnanie Absolwentów Szokły Podstawowej w Ogardach
Wojewódzkie Zawody Pożarnicze
Wycieczka do Poznania
"Bieg po zdrowie"
W roku szkolnym 2022/2023 kl. IV uczestniczyła w programie „Bieg po zdrowie” - antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanej w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Celem programu było:
- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
- zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Podczas cyklu zajęć uczestnicy programu dyskutowali, przeprowadzali wywiady z osobami niepalącymi, odgrywali scenki, których celem była nauka asertywności, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu kampanii antynikotynowej, oglądali komiksy, tworzyli pomoce dydaktyczne, nagrywali filmiki, uczestniczyli w biegu po zdrowie.
#Digital_Youth_Forum
Digital Youth Forum online to nie tylko okazja do integracji, ale także szansa na wysłuchanie inspirujących wystąpień oraz zdobycie wiedzy o tym, jak w sposób pozytywny, kreatywny i bezpieczny korzystać z internetu i nowych technologii. 06 czerwca przekonali się o tym uczniowie klasy VII i VIII.
1
HONORATA BLADYCZ zwyciężczynią w konkursie "Historia strzeleckiej kolegiaty okiem młodego pokolenia"
Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoły HONORATA BLADYCZ z kl. 4 została laureatką konkursu plastycznego "Historia strzeleckiej kolegiaty okiem młodego pokolenia" w kategorii klas 4-6 organizowanego przez Parafię św. Franciszka z Asyżu w Strzelcach Krajeńskich. Na konkurs nadesłano 115 prac. Gratulujemy uczennicy :)
1
" Jezioro Osiek w obiektywie"
Realizacja III modułu projektu edukacyjnego Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie "Cztery żywioły, a las" - ZIEMIA
Tym razem było wybuchowo, ekologicznie i .... trochę kosmicznie :)
10 maja gościliśmy ponownie w naszej szkole przedstawiciela Nadleśnictwa Strzelce Krajeńskie - panią Darię Wyrembelską-Wacławską - Starszego Specjalistę Służby Leśnej, zajmującej się ochroną lasu i edukacją przyrodniczo-leśną. Celem naszego spotkania była realizacja projektu, którego motywem przewodnim był żywioł ziemi. Na zajęciach zapoznaliśmy się z teorią heliocentryczną Mikołaja Kopernika; głównymi typami ziem leśnych w Polsce; kosztowaliśmy dań: okrągłej jak ziemia pizzy, ciast Kopiec kreta i Leśny mech oraz babeczek w kolorze ziemi. Oglądaliśmy pokaz "Wulkan - siła ziemi", odpowiedzieliśmy na pytanie: jak w życiu codziennym chronić ziemię, zajęliśmy się również zagadnieniami natury biologicznej: jak powstało życie na ziemi oraz geograficznymi: płytami tektonicznymi, czym jest jądro ziemi? W czasie spotkania poruszaliśmy zagadnienia związane
z wieloznacznością pojęcia "ziemia", stąd wspomnienie o micie o Uranosie i Gai, o ziemi jako ukochanej ojczyźnie, o ziemi jako gruncie, o Ziemi jako planecie i matce ziemi. Zajęcia miały charakter warsztatowy, współtwórcami są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele i pani Daria jako autor projektu.7
Gminny Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
- 10
Powodzenia :)
Mboty na zajęciach z robotyki
- 1
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie rozpoczęli pracę z nowymi robotami - mBotami i zapoznali się z programem Makeblock, który będą wykorzystać na kolejnych lekcjach do tworzenia programów.
Poprzez rozwiązywanie problemów za pomocą tworzonych programów dzieci rozwijają wyobraźnię i tworzą algorytmy rozwiązania danego zadania. Udział w zajęciach nie tylko rozwija umiejętności komputerowe dzieci, ale także uczy logicznego myślenia i pomaga zrozumieć metody rozwiązywania zadań matematycznych.
Archiwum Aktualności